کیوی

کیوی گیاهی از گروه گیاهان دولپه ای که بومی جنوب چین و میوه ملی جمهوری خلق چین است. این گیاه در سال ۱۹۰۶ از چین به زلاند نو برده شد و میوه این گیاه در دهه ۱۹۵۰ در ردیف کالاهای صادراتی و تجاری دنیا قرار گرفت. نام این میوه از نام پرنده­ای کوچک و زیبا گرفته شده است کیوی نام پرنده­ای از پرندگان بومی نیوزیلند است این پرنده بدنی کرکی و قهوه­ای رنگ دارد و قادر به پرواز نیست. میوه کیوی به شکل تخم­ مرغی بزرگ است به طول 5 تا 8 سانتی­متر طول و 4 تا 5 سانتی­متر عرض که با پوست قهوه‌ای رنگ و پرزدار پوشیده شده و رنگ گوشت آن نیز سبز کم رنگ با دانه­های سیاه می­باشد. دوره رشد گیاه کیوی 225 تا 240 روز و قابلیت ماندگاری آن بین منفی 12 تا مثبت 40 درجه است این میوه در سردخانه ها در دمای 0 درجه نگهداری می­ شود. 
کیوی منبع ­ای غنی و سرشار از ویتامین C است و مقدار ویتامین C آن از پرتقال نیز بیشتر است بعضی از ویتامین‌های دیگر مانند ویتامین A ، فولات، ویتامین E (آلفا توکوفرول) و ویتامین K (فیلووینون) نیز در کیوی به مقدار قابل قبولی وجود دارد. همچنین در کیوی مقدار زیادی پتاسیم همراه با سایر مواد معدنی مانند کلسیم، منیزیم و فسفر وجود دارد. از جمله فواید می­توان به: بهبود سلامت گوارشی، قلب و عروق و کمک به درمان سرطان، بی‌خوابی، دژنراسیون ماکولا (تباهی لکه زرد) و دیابت اشاره نمود.
 کیوی غنی از فلاونوئیدهاست و مصرف آن در طول دوره بارداری مفید است، در حفظ سلامت پوست موثر بوده و به جذب آهن بدن کمک بسیاری می‌کند. همچنین خصوصیات ضد میکروبی کیوی، بدن را در برابر تعدادی از پاتوژن‌ها محافظت و موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود.
براساس آمار دریافتی از سایت trademap برترین صادرکنندگان این محصول در سال 2018 به شزح ذیل می باشد. کشور نیوزیلند با 1,521,715 تن در جایگاه اول و کشور ایتالیا با 517,994 تن در جایگاه دوم و کشور بلژیک با 299,798 تن در جایگاه سوم و کشور شیلی با 205,169 تن در جایگاه چهارم و کشور ایران با 145,617 تن در جایگاه پنجم صادرات دنیا می باشند.

اسکرول به بالا