عسل

عسل یک واژه عربی است که به فارسی آن را انگبین می گویند که عبارت است از ماده شیرینی که توسط زنبوران عسل از شهد گلهاي گیاهان جمع آوري شده و پس از تغییرات لازم در سلول هاي مومی شانه هاي کندو ذخیره می گردد در قرآن از آن به عنوان فیه شفا للناس ( شفاي مردم در آن است ) یاد می کند فرایند اعجاب انگیز تهیه عسل از چرخش زنبورها به دورگل ها شروع می شود. آنها در همین حال شهد گل ها را در دهان خـود جمع می­کنند. شهد گل ها بـا آنزیم مخصوصی که در بزاق دهان زنبور وجود دارد، ترکیب شده و طی یک فرایند شیمیایی تبدیل به عسل می شود. زنبورها، عسل را به داخل کندو می برند و آنرا درون حفره ها و دیواره هاي هر شبکه از کندو ذخیره می کنند. ارتعاشی که از بال زدن هاي آنها ایجاد می شود، کار تهویه را انجام داده و موجب می شود رطوبت بیش از اندازه آن از بین رفته و آماده مصرف گردد.

طبقه بندی انواع عسل ها

– براساس شهد گل: به عسلی اطلاق می گردد که دو ویژگی بارز داشته باشد: اول اینکه زنبور عسل پس از تغذیه از گیاه آن را تولید نماید و کاملا طبیعی باشد و دوم اینکه بخش اعظم شهد مورد استفاده در تهیه آن از یک گیاه خاص تامین شده باشد مانند: عسل شبدر، عسل اقاقیا، عسل آفتابگردان
بایستی توجه داشت معمولا عسلی که 45 درصد شهد آن از یک گونه 
گل خاص تامین شده باشد آن عسل را به نام آن گل می نامند در غیر اینصورت به آن عسل چندگل(چند گیاه یا چهل گل) گفته می شود.

 

 

 

– براساس رنگ عسل: رنگ عسل طبیعی به منابع شهد و عسلک آن، خاک، رطوبت و فصلی که گیاهان تامین کننده ی منابع در آن رشد کرده اند و نحوه ی فرآوری و ذخیره سازی آن بستگی دارد. برای مثال، گیاهانی که در خاک رس پرورش یافته اند، در مقایسه با آن هایی که در خاک شنی پرورش یافته اند، عسلی تیره تر به بار می آورند. هارمونی رنگ ایجاد شده در عسل ها نیز به دلیل تفاوت این گل ها می باشد. لذا بسته به این موضوع که زنبور بر روی چه گلی بنشیند و از شهد آن تغذیه کند، رنگ عسل تولیدی نیز بین قهوه ای روشن تا قهوه ای تیره متغیر می باشد.

اسکرول به بالا